Про каталізатори

Автомобільний каталізатор – це складна конструкція, призначена для відводу вихлопних газів. Метою його установки є не поліпшення технічних характеристик автомобіля, а зниження шкоди для екології. Принцип роботи пристрою досить простий. Вихлопні гази і шкідливі домішки, що містяться в них, згорають в каталізаторі. В кінцевому підсумку в атмосферу потрапляє мінімальна кількість забруднюючих речовин. Таким чином каталізатор відфільтровує вихлопні гази. Єдиний нюанс – цей пристрій складний і потребує дотримання пропорцій кисню і палива. В іншому випадку каталізатор виходить з ладу і перестає виконувати свої функції.

Після декількох років експлуатації каталітичні нейтралізатори тільки погіршують роботу автомобіля. Тому більшість автовласників їх видаляють. Ми пропонуємо їм вигідне співробітництво – недорого видалити старий каталізатор і викупити його для подальшої переробки.

Особливості пристрою

Автомобільні каталізатори встановлюються або на приймальній трубі, або за нею. Конструкційно вони представляють собою порожню металеву трубу з керамічним покриттям усередині. Це покриття зовні схоже на бджолині стільники. Керамічні шестигранники покриті сплавом з рідкісних металів – платини та іридію. Така конструкція дозволяє з найбільшою ефективністю вловлювати вихлопні гази і шкідливі домішки, що містяться в них. Гази CO, CH і NO при зіткненні з внутрішнім покриттям каталізатора окислюються і прогорають, а сам каталітичний нейтралізатор нагрівається. Все це сприяє виконанню основної функції пристрою – фільтрації вихлопних газів.

Відповідно до європейських екологічних стандартів, в категорію шкідливих вихлопних газів входять CO, CH і NO, в той час як CO2 і N2 вважаються помірно шкідливими. Автомобільні каталізатори перетворять шкідливі гази в помірно шкідливі.

 Також на нашому сайті ви можете дізнатися, як недорого і якісно відремонтувати фільтр сажі.

Чому автомобільні каталізатори виходять з ладу?

Існує кілька причин виходу з ладу каталітичних нейтралізаторів.

  • Перша і найголовніша причина – це паливо низької якості. Як вже було сказано, стабільна робота каталізатора забезпечується завдяки правильному співвідношенню кисню і палива. При використанні пального з різноманітними домішками ці пропорції порушуються. Як результат, в каталізатор потрапляє тетраетилсвинець, через що покриття з платини та іридію розплавляється. Оплавлені стільники перешкоджають виходу вихлопних газів. Аналогічні проблеми виникають також в разі використання етилованого бензину і через закупорку сот сажею.
  • Другою причиною виходу з ладу каталітичних нейтралізаторів є погана якість дорожнього покриття. При їзді по ямах, грунтових дорогах, пересіченій місцевості крихке керамічне покриття каталізатора руйнується через вібрації і ударів. Ситуацію ускладнює те, що кожна тріщина на керамічних сотах сприяє забрудненню вихлопної системи автомобіля.