Про каталізатори

Автомобільний каталізатор – це складна конструкція, призначена для відводу вихлопних газів. Метою його установки є не поліпшення технічних характеристик автомобіля, а зниження шкоди для екології. Принцип роботи пристрою досить простий. Вихлопні гази і шкідливі домішки, що містяться в них, згорають в каталізаторі. В кінцевому підсумку в атмосферу потрапляє мінімальна кількість забруднюючих речовин. Таким чином каталізатор відфільтровує вихлопні гази. Єдиний нюанс – цей пристрій складний і потребує дотримання пропорцій кисню і палива. В іншому випадку каталізатор виходить з ладу і перестає виконувати свої функції.

Після декількох років експлуатації каталітичні нейтралізатори тільки погіршують роботу автомобіля. Тому більшість автовласників їх видаляють. Ми пропонуємо їм вигідне співробітництво – недорого видалити старий каталізатор і викупити його для подальшої переробки.

Особливості пристрою

Автомобільні каталізатори встановлюються або на приймальній трубі, або за нею. Конструкційно вони представляють собою порожню металеву трубу з керамічним покриттям усередині. Це покриття зовні схоже на бджолині стільники. Керамічні шестигранники покриті сплавом з рідкісних металів – платини та іридію. Така конструкція дозволяє з найбільшою ефективністю вловлювати вихлопні гази і шкідливі домішки, що містяться в них. Гази CO, CH і NO при зіткненні з внутрішнім покриттям каталізатора окислюються і прогорають, а сам каталітичний нейтралізатор нагрівається. Все це сприяє виконанню основної функції пристрою – фільтрації вихлопних газів.

Відповідно до європейських екологічних стандартів, в категорію шкідливих вихлопних газів входять CO, CH і NO, в той час як CO2 і N2 вважаються помірно шкідливими. Автомобільні каталізатори перетворять шкідливі гази в помірно шкідливі.

 Також на нашому сайті ви можете дізнатися, як недорого і якісно відремонтувати фільтр сажі.

Чому автомобільні каталізатори виходять з ладу?

Існує кілька причин виходу з ладу каталітичних нейтралізаторів.

  • Перша і найголовніша причина – це паливо низької якості. Як вже було сказано, стабільна робота каталізатора забезпечується завдяки правильному співвідношенню кисню і палива. При використанні пального з різноманітними домішками ці пропорції порушуються. Як результат, в каталізатор потрапляє тетраетилсвинець, через що покриття з платини та іридію розплавляється. Оплавлені стільники перешкоджають виходу вихлопних газів. Аналогічні проблеми виникають також в разі використання етилованого бензину і через закупорку сот сажею.
  • Другою причиною виходу з ладу каталітичних нейтралізаторів є погана якість дорожнього покриття. При їзді по ямах, грунтових дорогах, пересіченій місцевості крихке керамічне покриття каталізатора руйнується через вібрації і ударів. Ситуацію ускладнює те, що кожна тріщина на керамічних сотах сприяє забрудненню вихлопної системи автомобіля.

 

Зараз ви перебуваєте на українській версії сайту. Щоб продовжити українською натисніть ОК, або інша мова

OK
RU